Get Adobe Flash player

Jak postupovat, když ... 

... chci získat a využít slevu na zakoupení vstupenky či nákup zboží u partnerů programu Zelená karta ČSOP


Pokud chcete využívát výhod a slev z programu Zelená karta ČSOP, musíte být řádně registrovaným členem ČSOP nebo MOP (Mladým ochráncem přírody) a je třeba se prokázat průkazem člena ČSOP.

Průkazka člena ČSOP existuje ve dvou verzích:

  • plastová průkazka člena (zalaminovaný průkazka s fotografií a datem narození, u členů Základních organizací též číslo ZO ČSOP
  • elektronická verze průkazky člena ČSOP (nascanovaná nebo digitálně vyfotografovaná průkazka člena ČSOP ve formátu jpeg)

Plastovou průkazku člena ČSOP je možné nechat vytvořit v Kanceláři ÚVR ČSOP. Na adresu KÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 zašlete fotografii pasového formátu a do týdne Vám hotovou průkazku zašleme poštou.

Pro využití slev i v elektronických obchodech na internetu (e-shop) je nutné zaslat do Kanceláře ÚVR s fotografií i platný e-mail, kam bude následně zaslána elektronická verze průkazky člena ČSOP.

Kontaktní údaje na pracovníka Kanceláře ÚVR ČSOP: Kateřina Paličková, e-mail: katerina.palickova@csop.cz, tel: 222 516 115


Takto vypadá průkazka člena ČSOP či MOP

průkazka člena ČSOP             


Platnost této průkazky MOP končí 31. 3. 2013:

průkazka člena ČSOP - MOP


... chci použít průkazku člena ČSOP při objednání zboží u partnerů ZK ČSOP přes e-shop


Pro využití slev a dalších výhod člena ČSOP u partnerů programu ZK ČSOP v elektronických obchodech na internetu (e-shopech) je nutné si opatřit průkazku člena ČSOP v elektronické verzi, kterou od 1. 12. 2009 všem novým členům ČSOP na vyžádání zašleme na zadanou platnou e-malovou adresu.

Pokud již plastovou průkazku vlastníte, můžete ji nascanovat či vyfotit digitálním fotoaparátem doma jako soubor jpeg (velikost by neměla přesáhnout 200 kB), nebo nám ji můžete přinést či zaslat na adresu KÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4, kde Vám tuto službu zdarma zprostředkujeme.

Postup, jak uplatnit slevu člena ČSOP při nákupu zboží u partnerů programu ZK ČSOP přes e-shop:

1.    Na stránkách partnera programu ZK ČSOP se, pokud je to vyžadováno, zaregistrujte.
2.    Vyberte si zboží, upřesněte množství a "vložte" ho do nákupního košíku.
3.    Při odesílání objednávky se řiďte pokyny daného e-shopu:
  • vyplňte kontaktní a fakturační adresu - pokud se liší a telefonické spojení
  • doplňte emailovou adresu, ze které následně zašlete elektronickou verzi průkazky člena ČSOP
  • zvolte způsob dodání a platby - osobní převzetí/poštovní dobírka/platba převodem z účtu apod.
  • do poznámky k objednávce nezapomeňte připsat, že jste členy ČSOP!
  • zkontrolujte a potvrďte celou objednávku
4.    Během několika minut Vám na e-mail, který jste zadali do objednávky, přijde potvrzení Vaší objednávky,  kde je uvedena  
cena bez slevy. Na tento email "odpovězte" a připojte soubor s elektronickou verzí Vaší průkazky člena ČSOP.
5.    Sleva se vztahuje pouze na zboží (kromě některých výjimek, které jsou uvedeny v podmínkách slev pro členy ČSOP v kartě objektu/partnera na stránkách http://zelenakarta.csop.cz) nikoli na celý nákup vč. opravného a poštovného.
6.     V nejbližší době Vám přijde další potvrzující email, kde bude uvedena cena se slevou, nebo Vás bude kontaktovat obchodní zástupce e-shopu telefonicky. Může se stát, že v období velké vytíženosti (Vánoce, Velikonoce, aj. svátky), bude obchodní zástupce reagovat později, než během jednoho pracovního dne. V tomto případě neváhejte kontaktovat zástupce e-shopu a informovat se o stavu či ceně Vaší objednávky.
7.    Přejeme Vám příjemné nákupy z domova!


... chci se zapojit a pomoci rozšířit program Zelená karta ČSOP o nové partneryPodrobné informace a návod jak na to naleznete v záložce "Pomozte nám".

... se mi stalo, že na pokladně u partnera programu ZK ČSOP mi nepřiznal slevu na vstupném či při nákupu zboží

Může se stát, že vám pracovník pokladny nechce přiznat slevu člena ČSOP a bude trvat na tom, že o žádném programu Zelená karta ČSOP neslyšel a na pokladně ani nemá vylepenou nálepku programu. V pokladnách objektů jako jsou muzea, galerie, hrady a zámky, zoo apod. se každý rok vystřídá několik pracovníků či brigádníků, kteří se ne vždy pečlivě seznámí se všemi náležitostmi své práce.
Rozhodně si tento problém nenechávejte jen pro sebe a celou záležitost přidejte dál pracovníkům Kanceláře ÚVR ČSOP.
Přímo na místě se můžete pokusit vyřešit situaci tím, že si necháte zavolat pracovníka propagace (médií či sekretariát), který má podobné záležitosti na starosti a je pravidelně informován o všech změnách či novinkách v programu Zelená karta ČSOP pracovníky Kanceláře ÚVR ČSOP.

Pro vedoucí kolektivů mládeže, kteří chtějí se skupinou dětí (co vlastní průkazku člena ČSOP či jsou Mladými ochránci přírody) navštívit některý z objektů z programu ZK ČSOP, doporučujeme před návštěvou objektu domluvit se na kontaktním tel. čísle a ověřit si, že v pokladně slevu opravdu znají. V případě, že ne, vše nahlašte do Kanceláře ÚVR, kde bude zjednána náprava.

Kontaktní údaje na pracovníka Kanceláře ÚVR ČSOP: Kateřina Paličková, e-mail:registrace@csop.cz, tel: 222 516 115

© ČSOP 2009